606 664 373
od 8 do 18 hod.

Štěrkové trávníky

Novým trendem dnešní doby jsou štěrkové trávníky. Jedná se o pochozí či pojízdný trávník založený na vrstvě směsi štěrku a zeminy, kde porost samotný tvoří směs vybraných trav a bylin.

Galerie

Štěrkový trávník je jednoduchá stavba, která se buduje jako sypaná plocha. Práce u nás začínají vyhloubením lože o mocnosti 15 – 30 cm. To následně plníme směsí kameniva potřebné frakce a zeminy ve vhodném poměru. Směs hutníme, aby bylo docíleno potřebné soudržnosti a únosnosti. Povrch sypaného tělesa nakonec překrýváme vrstvičkou zeminy a oséváme speciální travní směsí vytvořenou pro tyto účely. Pro podporu vzejití trávníku nezapomínáme použít speciální kondicionér pro podporu prokořenění a vhodné hnojivo. Plochy štěrkového trávníku mohou být olemovány ocelovou pásovinou případně žulovými kostkami.

Štěrkový trávník najde své využití jako pochozí cesta v parku či zahradě. Může plnit funkci příjezdové nebo parkovací plochy ve městě i v přírodě. Zde je vhodné připomenout citlivé vybudování potřebných parkovacích ploch v blízkosti rekreačních objektů kempů, rybníků, vodních nádrží a jim podobných. Štěrkové trávníky se také osvědčily jako doprovodná zeleň tramvajových kolejí.

Štěrkový trávník se stává populárním díky svým ekologickým, ekonomickým a v neposlední řadě estetickým výhodám. Zlepšuje mikroklima, zvyšuje vodní kapacitu a propustnosti daného místa. Svou vcelku bohatou druhovou rozmanitostí travní směsi vytváří životní prostor pro živočichy. Jedná se o relativně jednoduchou stavbu a to přináší i nižší pořizovací náklady. V neposlední řadě štěrkové trávníky přispívají k rozšiřování „zelených ploch“ v samotném intravilánu našich měst.

Pokud máte zájem o cenovou nabídku na realizaci štěrkového trávníku pak: Kontaktujte Služby Minks s.r.o.